top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Baranowska

Wizyta w PrzedszkoluW dniu 29.02.2024 mogłam przedstawić w Przedszkolu im. Zajączka Złocieniaszka

w Złocieńcu, do którego uczęszczają moje córki autorską prezentacją o prehistorii i skamieniałościach.

Na pomysł wpadłam, jak dowiedziałam się od córki, że w przedszkolu właśnie uczą się o dinozaurach i prehistorii, dlatego też niewiele myśląc, postanowiłam, że mogłabym zaprezentować prywatną kolekcję Pana Marka, którego znam od bardzo dawna. Wiedziałam, iż ma on bardzo interesująca kolekcję skamieniałości. Po rozmowie z Panem Markiem i wypożyczeniu kilkunastu eksponatów skamielin stworzyłam autorską prezentację na temat prehistorii, skamieniałości. W tym dniu dzieci z obydwu budynków przedszkola mogły zapoznać się i zobaczyć różnego rodzaju skamieniałości, które zostały odkryte w naszym rejonie. Były to między innym: amonity, trylobity, małże, ślimaki, koralowce, skamieniałe drzewo, otwornice, łodziki i wiele innych rodzajów, niektóre z nich miały ponad 500 ml lat .

Prezentacje połączyłam z formą zabawy ruchowej, w której dzieci naśladowały kilka gatunków dinozaurów. Grupa mojej starszej córki po prezentacji w swojej sali bawiła się w małych odkrywców.

Bardzo bym chciała podziękować Panu Markowi za wypożyczenie części swojej kolekcji skamieniałości 😊 Mam nadzieje, iż dzieciom także podobała się moja prezentacja, która choć trochę przybliżyła je do prehistorii😊😊😊

53 wyświetlenia3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3 Yorum

5 üzerinden 0 yıldız
Henüz hiç puanlama yok

Puanlama ekleyin
Misafir
06 Nis
5 üzerinden 5 yıldız

Fajny pomysł

Beğen

Misafir
17 Mar
5 üzerinden 5 yıldız

Fajna inicjatywa 😊

Beğen

Misafir
02 Mar
5 üzerinden 5 yıldız

Super 🙌

Beğen
bottom of page